Top-Clean logo firmy czyszczącej dywany
Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego nie czyścicie dywanów u klienta?

- Jest jeden główny powód: zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne, nie są możliwe do usunięcia odkurzaczem zwykłym, kolumnowym czy nawet ekstraktorem. Nawet ręczne trzepanie na trzepaku nie jest w stanie usunąć zadowalającej ilości zalegającego piachu czy kurzu. Dywany zabieramy do siebie w celu usunięcia tych właśnie zanieczyszczeń. Po czyszczeniu zapewniamy również optymalne warunki do schnięcia Państwa dywanów.

Na pewno spotkali się Państwo z „czyszczeniem dywanów” przy pomocy "żółtego" sprzętu. Ceny takiej usługi są niższe od naszych, ale to wyrzucone pieniądze. Jakość tak wykonanego „czyszczenia” jest bardzo niska i tylko pozorna. Proszę sobie przypomnieć czy Państwa dywan był chociaż wytrzepany ręcznie? To, że zobaczyli Państwo czarną wodę nie świadczy o niczym - jest to rzecz normalna. Niestety bez mechanicznego wytrzepania, czy szorowania większość zabrudzeń nierozpuszczalnych nadal będzie tkwiła w runie Państwa dywanu.

Jakiego sprzętu używacie?

- Warty kilkadziesiąt tysięcy złotych sprzęt, którego używamy do pracy, jest najwyższej jakości i służy do użytku profesjonalnego. Nie znajdą go Państwo w standardowych sklepach AGD. Wszelkie akcesoria również stworzone są z myślą o wieloletniej pracy, podczas której nie uszkodzą Państwa dywanów czy wykładzin.

Czy możecie usunąć każdą plamę bądź zabrudzenie?

- Nasza uczciwość nakazuje szczerość: niestety nie. Część substancji wchodzi w reakcje chemiczne z włóknem, z którego wykonane jest runo dywanu czy wykładziny. Tych plam nie możemy usunąć. Najważniejsze jest szybkie zareagowanie na powstałe plamy. Im szybciej, tym większy procent zabrudzenia jesteśmy w stanie usunąć.

Czy jest możliwość odbioru dywanu bezpośrednio z domu?

Tak, oczywiście, za dodatkową niewielką opłatą (ustalona telefonicznie, w zależności od odległości)